فوتس اویل ماده ایست روغنی که در فرایند تولید پارافین جامد بعنوان یک محصول جانبی بدست می آید. طی این فرایند، زمانی که عملیات روغن گیری (de-oiling) بر روی مواد اولیه (اسلک وکس) انجام می گیرد، ماده خارج شده که حاوی درصد بالایی روغن است، جداسازی شده و تحت عنوان فوتس اویل یا Residue wax ارائه می گردد. این محصول در دمای معمولی، بسته به درصد روغن، به صورت مایع یا نیمه جامد یافت می شود.

 

موارد مصرف: کبریت سازی، پولیش، کفش سازی، برزنت سازی و…

 

مانده موم یا فوتس ‌اویل یک محصول جانبی فرآیند تولید پارافین جامد می باشد که در این محصول مقدار زیادی روغن و همچنین اسیدهای چرب یافت می شود. فوتس ‌اویل در جریان خارج‌سازی روغن از اسلاک واکس یا از مشتق شدن در جریان تولید پارافین نیمه تصفیه شده ایجاد می شود.

در واقع موم باقیمانده، مخلوط روغن و موم نرم می باشد. این موم، که به طور رسمی مانند روغن شناخته شده است، کالایی می باشد که از تولید موم پارافین نیمه تصفیه شده تولید می شود و تقریباً ۶۰٪ نتیجه ۱۰۰٪ اسلاک تهیه شده توسط پالایشگاه های روغن می باشد.

فوتس ‌اویل، روغن زیادی دارد و مقدار آن حدود  50٪. است. به دلیل استفاده زیاد در ساخت صنایع کبریت سازی، به موم باقیمانده Foots Oil نیز معروف شده است.

در واقع محصول جانبی  تولید پارافین جامد می باشد. پس از روغن گیری از اسلک وکس ابتدا محصول پارافین جامد و همچنین پسماند آن محصول  فوتس اویل با درصدی از  آروماتيك و گوگرد پايين خواهد بود كه بسته به نوع اسلاك وكس، داراي ويسكوزيته متغير می باشد. در فوتس اویل (%۴۰-۳۰) روغن و مقدار درصدی از اسیدهای چرب یافت می شود و منبعی از روغن پایه و نیز اسیدهای چرب آزاد به شمار می آید.

یک موضوع جالب این است که بدانید، موم پارافین برای اولین بار توسط کارل رایشنباخ (Carl Reichenbach) در آلمان در سال 1830 تولید شده است و پیشرفت بزرگی در فناوری شمع‌ سازی بوجود آورده است، زیرا تمیزتر و قابل اطمینان‌ تر از شمع ‌های پیه خواهد سوخت و تولید آن ارزان‌تر می باشد.  در ادامه اطلاعات خوبی در رابطه با محصولات پارافینی و مخصوصا فوتس اویل ارائه می شود و با بهترین تولید کننده پارافین و همچنین فوتس اویل و محصولات پلیمری آشنا می شوید.

فوتس اویل
  • پارافین جامد

نوع ژله ‌ای و جامد پارافین از زمان های گذشته تا به امروز، بیش از هر ماده دیگری برای تولید انواع شمع بکار گرفته می شد. البته هر چقدر جلوتر آمده ‌ایم بر کاربردهای دیگر پارافین اضافه شده است. پارافین جامد را در حالت کلی می‌ توان به چهار دسته‌ از قبیل پارافین خوراکی (برای سهولت عکس‌برداری توسط اشعه‌ی ایکس از تمامی اعضای داخلی بدن)، پارافین نوع بهداشتی (ساخت انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، پمادها و کرم‌ های متنوع)، پارافین های صنعتی (به عنوان روانکار و جهت کاهش اصطکاک در میان سطوح متحرک) و  پارافین نوع جامد گرانول (کاربرد آن در صنعت به ویژه در صنعت لاستیک سازی) می باشد.

در این میان بسیاری از ما در طول زندگی خود با موارد متعددی از هر سه گونه‌ای که به آن اشاره کردیم رو به رو خواهیم بود. مواردی که گاه حتی شاید خود ما هم از آن اطلاع نداشته باشیم به عنوان گونه ‌ای از پارافین معرفی شود.

  • پارافین مایع

پارافین مایع، در واقع نوعی روغن معدنی با تصفیه بسیار بالا می باشد و دارای رنگ سفید و همچنین شفاف بوده که در لوازم آرایشی و پزشکی به فراوانی استفاده می شود. دمای جوش پارافین مایع معمولا  175 درجه‌ی سانتیگراد می باشد و در دمای 265 درجه ‌ی سانتیگراد تبخیر خواهد شد.

به طور کلی، پارافین مایع به دو شکل تولید می گردد. یک شکل از پارافین مایع در واقع نفت سفید بسیار تصفیه شده می باشد که به عنوان سوخت استفاده خواهد شد و شکل دیگر آن، روغن معدنی بسیار تصفیه شده ای می باشد که در تولید موارد آرایشی و همچنین دارویی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تعریف فوتس اویل

مانده موم یا فوتس ‌اویل به عنوان محصول جانبی از فرآیند تولید پارافین جامد می باشد که در این محصول مقدار زیادی روغن و همچنین اسیدهای چرب یافت می شود . مانده موم در جریان خارج‌ سازی روغن از اسلاک واکس و یا از مشتق شدن در جریان تولید پارافین نیمه تصفیه شده ایجاد می شود.

این محصول در دمای معمولی، بسته به مقدار درصد روغن، به صورت مایع و یا نیمه جامد وجود دارد و از موارد مصرف این محصول می توان به کبریت سازی، پولیش، کفش سازی و برزنت سازی اشاره نمود. محصولات فوتس اویل معمولا در بشکه های آهنی و به صورت فله ای به فروخته می شوند.

تفاوت  اسلک وکس و فوتس ‌اویل

اسلک وکس ماده ای می باشد که به حالت جامد قرار دارد و در طیف رنگی زرد تا کرم روشن، که از ترکیب وکس و همچنین روغن که ﻣﺤﺼﻮل ﺟﺎﻧﺒﻲ ﭘﺎﻻﻳﺸﮕﺎه های ﺗﻮﻟﻴﺪ روﻏﻦ ﻣﻮﺗﻮر می باشد تولید خواهد شد و ﻣﺎده اوﻟﻴﻪ برای ﺗﻮﻟﻴﺪ ﭘﺎراﻓﻴﻦ به حساب می آید.

به طور کلی، در فرآیند ایجاد پارافین، اسلک وکس به عنوان خوراک وارد سیستم تولید خواهد شد و پس از انجام فرآیند هایی همانند روغن گیری و رنگ زدایی به محصول نهایی، یعنی پارافین وکس تبدیل خواهند کرد. روغن ایجاد شده در این فرآیند نیز به محصول دیگری به نام فوتس اویل مبدل می شود که این محصول همانطور که در مطالب قبل اشاره شد، کاربرد صنعتی خواهد داشت.

انواع بسته بندی فوتس اویل

فوتس اویل به دو صورت فله و یا بشکه شده در بشکه های معمولا ۲۲۰ لیتری به وزن خالص ۱۷۵ کیلوگرم بسته بندی خواهند شد. البته قابل ذکر است که از بشکه های مستعمل شسته شده و تمیز برای این محصول استفاده می شود و با توجه به مصارف مختلف آن که صرفاً صنعتی هستند، نیازی به نو بودن بسته بندی ندارد.

مصارف مختلف فوتس اویل

فوتس اویل در صنایع مختلف کفش سازی، پلاستیک سازی، ساخت برزنت، تولید انواع امولسیون های تخصصی، تولید پولیش، صنایع نئوپان و همچنین چوب جهت ضد آب کردن و بالا بردن طول عمر تولیدات چوبی کاربرد فراوانی خواهد داشت. در صنعت کبریت سازی نیز به عنوان ماده کمکی در جهت بهبود اشتعال کبریت و همچنین ماندگاری مدت سوختن آن استفاده خواهد شد.

استفاده های دیگر این ماده در تولید چسب و درزگیر، محصولات متنوع ضد یخ، محصولات روکش کننده، پرکننده ها، بتونه ها، گچ های مختلف ، خاک رس برای مدل سازی، رنگ انگشت ها، کودها ی مختلف، سوخت ها، محصولات تصفیه کننده سطح غیر فلزات، جوهرها و تونرها، محصولات تصفیه جهت چرم، روان کننده ها و نیز گریس ها، محافظت از گیاهان، جلا دهندگی و واکس ها، محصولات درمان، نساجی و رنگ ها.

انتشار دیگر این ماده به محیط زیست احتمالاً از موارد زیر اتفاق خواهد افتاد: استفاده در محیط های داخلی به عنوان کمک فرآوری، استفاده در فضای های باز به عنوان کمک فرآوری، استفاده در محیط داخلی در سیستم های بسته با حداقل انتشار  (به عنوان مثال مایعات خنک کننده در یخچال ها ، بخاری های برقی بر پایه روغن) و استفاده در فضای باز در سیستم های بسته با میزان حداقل انتشار (به عنوان مثال مایعات هیدرولیکی در سیستم تعلیق خودرو، روان کننده ها در روغن موتور و مایعات شکسته

 

فوتس اویل
   موارد مصرفی فوتس اویل

         صنایع کفش سازی

         صنایع پلاستیک سازی

         صنایع نئوپان سازی

        صنایع کبریت سازی

        صنایع واکس سازی

آنالیز فوتس اویل (رزیدیو وکس )

 

Residue wax ( foots oil)

40-50%

Oil content

40-50 %

Wax content

Yellow to  brown

Color

241-255c

Flash point

40-45c

Drop melting point

مراکز  فروش عمده فوتس اویل با پایین‌ترین قیمت

فروش فوتس اویل در گروه تولیدی آرش مهیا با پایین‌ترین قیمت صورت می گیرد و محصول اعلا و ارزان را می توانید به صورت مستقیم از این تولید کننده تهیه نمایید. چرا که محصولات این شرکت ایرانی تولید فوتس اویل با کیفیت بالا و قیمت درب کارخانه را ارائه می دهد، که می‌توانید از این فرصت استفاده کنید این محصول در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و از آن در صنایع مختلف برای ساخت انواع محصولات استفاده می شود.

 بهترین فوتس اویل به صورت استاندارد و همچنین سالم تولید می شود و در بازار‌های داخلی و نیز سراسر جهان مورد توجه می باشد و فروش زیادی خواهد داشت.

تعیین قیمت فروش فوتس اویل

از جمله عوامل اصلی در تعیین قیمت فوتس اویل می توان موارد متعددی را بیان کرد از جمله مهمترین آنها کیفیت و همچنین میزان مرغوبیت فوتس اویل می باشد که در تعیین قیمت آن نقش به سزایی خواهند داشت. برند تولیدی محصول نیز مورد دیگری خواهد بود که قیمت کالا را مشخص می‌ نماید. عامل دیگری که بر قیمت فوتس اویل تاثیر دارد، نوع بسته‌ بندی و همچنین حجم تعیین شده محصول می باشد. توجه کنید که محصول از برند معتبر می باشد و بسته بندی معتبر و استاندارد خواهد داشت.

همانطور که می دانید، فوتس اویل از پارافین جامد تولید شده است و محصولی بسیار مرغوب و همچنین ممتاز است که از درصدی اسیدهای چرب تشکیل شده است و دارای روغن می باشد که در صنعت تولید امولسیون های تخصصی، در صنایع پلاستیک سازی، کفش سازی و همچنین صنایع دیگر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول به صورت کاملا اصل و همچنین خالص تولید می شود و بدون هیچ گونه ناخالصی و مواد نگهدارنده ای ارائه خواهد شد.

وارداتی و صادراتی بودن محصول بر قیمت تاثیرگذار خواهد بود. زیرا با افزایش مقدار تقاضا در بازار قیمت ها دستخوش تغییرات زیادی خواهند شد. یکی از بهترین روش های برای خرید این محصول، خرید عمده فوتس اویل با قیمت ارزان و همچنین مناسب است که این محصول را مستقیم از شرکت تولیدی مانند شرکت تولیدی آرش مهیا که از جمله برترین تولید کنندگان فویس اویل کشور است، تهیه نمایید.

این مرکز به دلیل حذف دست واسطه ها و همچنین دلالان فوتس اویل را با کیفیت اعلا و قیمت عمده مناسب جهت خریداران عزیز عرضه می کند. شرایط مختلف بازار، میزان عرضه و همچنین تقاضا و نوسانات مختلف نیز نرخ محصول را تعیین خواهد کرد

توزیع فوتس اویل صادراتی

توزیع کنندگان فوتس اویل صادراتی از جمله تیم آرش مهیا بهترین محصول خالص و همچنین اصل را برای مصارف مختلف عرضه خواهد کرد. این محصول در بهترین بسته بندی های استاندارد و نیز تجاری عرضه خواهد کرد و کیفیتی، اعلا و ممتاز نیز ارائه می کند. فوتس اویل در شرکت آرش مهیا به صورت مستقیم به فروش می رسد و خرید عمده فوتس اویل با کیفیت صادراتی مزیت‌های زیادی را نصیب مشتریان خواهد کرد که می توانید از نقاط مختلف کشور این محصول را سفارش دهید و در سریعترین زمان و همچنین با صرف هزینه‌ای کم بهترین فوتس اویل تضمینی را خریداری نمایید.

این مرکز محصول را به سراسر کشور و همچنین بازارهای خارج از کشور ارسال خواهد کرد. قیمت های رقابتی و به صرفه برای مشتریان در نظر گرفته می شود و هزینه ترخیص کاری از طریق این مرکز نیز بسیار پایین می باشد. این تولید کننده با ارائه بهترین تخفیفات و همچنین ارائه خدمات بهینه به عنوان یکی از  بهترین فروشنده عمده فوتس اویل کشور می باشد که محصولی با کیفیت صادراتی را به خریداران عرضه خواهد کرد.

شرکت تولیدی پارافین آرش مهیا فعالیت خود را در سال 1381 آغاز کرده است. این شرکت با بهره گیری از دانش و تجربیات بنیانگذاران خود موفق شده است تا در مدت زمان کوتاهی به یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه های مختلف از جمله وکسهای صنعتی تبدیل شود و ضمن تأمین بازار داخلی در حدود 90% محصولات خود را با به  نقاط مختلف جهان صادر نماید.

شرکت تولیدی آرش مهیا با اتکا به تلاش و همینطور همت بی دریغ کارکنان و مدیران خود توانسته است با ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی خود، نام تجاری خود “دنا” را در داخل و همچنین خارج از کشور بعنوان برندی معتبر معرفی کند. بیش از 17 سال تجربه در امر تولیدات و صادرات، این موقعیت را نصیب این شرکت کرده است که با انطباق با استانداردهای بین المللی موجود، خود را در زمره برترین صادرکنندگان کشور قرار دهد و طی سه سال متوالی بعنوان صادرکننده برتر انتخاب شود.

شما می توانید محصول فوتس اویل  با کیفیت مورد نیاز خود را از ما بخواهید.